Recenzie a testy

ADAC test autoboxov 2015

Víťazom veľkého textu autoboxov, ktorý vykonala hlavná organizácia nemeckých motoristov ADAC sa stal podľa očakávaní strešný autobox od výrobcu THULE, konkrétne išlo o model Thule z rady Motion.

ADAC

Vysoko kvalitný a kompaktný strešný autobox Thule Motion nepreukázal žiadne nedostatky v skúškach. Tento autobox presvedčil  vo všetkých bezpečnostných testoch, testoch tesnosti, či testoch studenej odolnosti alebo testoch manipulácii. Navyše tento strešný box ponúka veľmi jednoduché uchytenie a ľahké otváranie. 

+
Kompaktný a vysoko kvalitný autobox
Montážny systém s obmedzením momentu
Flexibilný montážny systém
Obojstranné otváranie
Veľmi jednoduchá inštalácia
Otvor na rukoväť


Pomerne objemný upevňovací systém

Strešný autobox THULE

equiplo. recenzie strešných autoboxov TOP 10 2019

2. MIESTO

Strešný box Northline ECOspace je konštruovaný tak, že sa po umiestnení na strechu dá otvárať zo strany spolujazdca. Disponuje 3 bodovým centrálnym zámkom, ktorý zabezpečí, že veci budú počas jazdy v bezpečí. Na to má vplyv aj kvalitné ABS plast, ktorý je tvrdený UV žiarením, a ktorý disponuje hrúbkou 4 milimetre.
Vzhľadom k svojej veľkosti zaujme celkový vnútorný objem, ktorý činí 330 litrov. Celková dĺžka boxu je 190 centimetrov a jej šírka je nadštandardne veľká, s hodnotou 67 centimetrov. Jeho výška je skôr nižšia, a to 36 cm. To má vplyv aj na lepšiu aerodynamiku.
Maximálna dĺžka lyží, ktoré je možné do boxu uložiť, je 180 centimetrov. Celkovo je možné naložiť až 5 párov lyží, poprípade 4 snowboardy. Hmotnosť boxu je dobrých 14 kilogramov. Zaujme aj svojou nosnosťou, ktorá je celkovo 75 kg.

+
Nosnosť, dobrá aerodynamika a nízka hlučnosť, cena / výkon


Pre niektoré prípady nízka výška

Ranknito.cz – test a recenzie 8 najlepších strešných boxov na auto 2018

2. MIESTO

Recenzie Thule Motion XT XL Model Motion XT XL švédskej firmy Thule patrí už medzi pomerne drahé strešné boxy. Vyniká ale špičkovou kvalitou spracovania, nadštandardným objemom aj nosnosťou a univerzálnosťou. Môže byť skvelou voľbou, ak budete strešný box využívať naozaj často.

Podobne ako predchádzajúce boxy Thule je aj tento vyrobený z ABS plastu a je opatrený centrálnym zámkom i rýchloupínacím systémom, výhodou je obojstranné otváranie. Maximálna nosnosť je veľmi slušných 75 kg a celkový objem vnútorného priestoru je 500 l.

Viac miesta získava Motion XT XL predovšetkým na šírke, ktorá činí 91,5 cm (dĺžka a výška: 215 x 44 cm). Hmotnosť prázdneho boxu je ale pochopiteľne trochu vyššia, a to 23,5 kg.

+

Veľký objem
Vysoká kvalita spracovania, odolnosť
Jednoduchá montáž autoboxu
Kvalitné zamykanie

Vysoká cena a hmotnosť boxu

CoVybrat.cz – recenzia strešného autoboxu Neumann Adventure 205 2019

Strešný box Neumann Adventure 205 nás potešil kvalitným spracovaním, veľmi vydareným systémom uzamykania (kovový zámok na oboch stranách boxu), obojstranným otváraním so systémom mechanických vzpier. Pozitívne hodnotíme tiež ľahkú a rýchlu montáž a prítomnosť T-adaptérov v balení. Čo sa týka negatív, nemožno tomuto boxu takmer nič vytknúť. Snáď len upínacie popruhy by mohli byť pevnejšia, keďže je tento autobox určený pre prevoz nákladu až do hmotnosti 75 kg. Každopádne sa jedná o kvalitný univerzálny strešný box pre prevoz veľkého množstva nákladu nielen na zimnú či letnú dovolenku. Nezabudnite však na to, že sa jedná o skutočne objemný box, pre ktorý musí byť na streche vášho vozidla dostatok miesta, po zaplnení celého boxu je nutné, aby bez problémov zniesol túto nemalú záťaž.

+

veľký objem
jednoduchá montáž
univerzálne využitie
obojstranné otváranie
centrálny zámok
odolnosť
tuzemský výrobca

vyššia hmotnosť
ťažké uskladnenie
požiadavky na nosnosť a veľkosť strechy automobilu